0
(0)
Välj upp till 2 gratisprover
Maison Matine Handkrämer
Surboom
På lager
Artnr.
oder direkt mit
Våra Höjdpunkter
- Förväntad leverans med Post Nordvuos 15-12 till maŋ 16-12
- Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
- Fraktfritt
- Betalningssätt
En av Maison Matines snabbabsorberande handkrämer heter Surboom. Hudvården består till 96% av ingredienser av naturligt ursprung och är berikad med aloe vera och kokosolja. Den har också en delikat doft av kiwi, freesia och ros. Maison Matine handkrämer är dock inte bara för kvinnor, eftersom doften är blommig och träig med subtila mysknoter. Både män och kvinnor gillar detta. Och alla vill ha mjuka, smidiga händer som känns mjuka vid beröring. Händerna utsätts ständigt för alla typer av miljöpåverkan, varför huden där också är extremt stressad. Maison Matine Surboom handkräm gör huden mjuk igen, mer motståndskraftig och återfuktar den.
God hudvård i en charmig, nostalgisk tub
Maison Matines handkrämer kommer i metalltuber som, liksom motiven på tuberna, är inspirerade av en annan tids färger och målare. Metalltuberna har också den fördelen att de kan återvinnas helt och hållet. Detta gör hudvård som Surboom handkräm helt enkelt oumbärlig - på resan, hemma och naturligtvis i det dagliga arbetslivet. När allt kommer omkring måste du tvätta händerna hela tiden och överallt och kan då ge dem extra portion omsorg.beskrivning
SurboomLinje
HandkrämerProduktserie
KroppsvårdKonsistens
KrämAnvändningsområde
Händer
Applicera den utvalda handkrämen med små, cirkulära rörelser på ovansidan av händerna. Sedan gnider du handryggarna mot varandra och masserar noggrant in krämen i hela händerna. Se till att smörja in handflator, fingertoppar, nagelband, mellan fingrarna och även handlederna. Som regel räcker det att använda handkräm en gång om dagen. Om händerna är nariga och mycket torra rekommenderas det att smörja in händerna flera gånger om dagen. Dessutom är det bra att skämma bort den ansträngda huden på händerna med en handmask en till två gånger i veckan. Du kan även använda din vanliga handkräm som en handmask, genom att applicera ett tjockare lager på händerna.
AQUA (WATER / EAU), COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL, GLYCERIN, OCTYLDODECANOL, GLYCERYL STEARATE SE, CETYL ALCOHOL, PARFUM (FRAGRANCE), ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, TOCOPHERYL ACETATE, CETETH-20, CARBOMER, SODIUM BENZOATE, STEARETH-20, POTASSIUM SORBATE, CALCIUM PANTOTHENATE, HEXYL CINNAMAL, LIMONENE, CITRONELLOL, CITRIC ACID
- MAISON MATINE
- 17 rue Saint Fiacre, FR-75002 Paris
- logistics@maisonmatine.com
Våra kunder säger om Handkrämer
0,0
(0)
Kundomdömen
Filter
* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet














