Hämta appen & aktivera push för exklusiva deals!
HemM2 BEAUTÉVårdÖgonvårdM2 BEAUTÉ Ögonvård Eyelash Activating Serum 4.00 ml + Ögon Black Nano Mascara 6.00 ml
0
Betyg 0/5 Stjärnor
(0)
Upptäck märke

Artnr. 66666974

M2 BEAUTÉ Ögonvård

M2 BEAUTÉ Ögonvård Eyelash Activating Serum 4.00 ml + Ögon Black Nano Mascara 6.00 ml
Dela produkt

Våra Höjdpunkter

  • Förväntad leverans med Post Nord Icon
    Förväntad leverans med Post Nordvuos 13-04 till maŋ 14-04
  • Gratis Returfrakt Icon
    Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
  • Fraktfritt Icon
    Fraktfritt
  • Betalningssätt Icon
    Betalningssätt
Gratissampel Icon Välj upp till 2 gratisprover

Öyelash Activating Serum från M2 BEAUTÉ är ett aktivt serum som har utvecklats speciellt för användning på fransraden. Formuleringen är baserad på MDN-komplexet med aktiva ingredienser från kosmetisk forskning, som verkar direkt på ögonfransarnas hårrötter. Genom regelbunden applicering kan serumet följa med ögonfransarna i deras naturliga tillväxtfas och stödja deras utseende. Detta kan bidra till ett visuellt tjockare och längre fransutseende. Kompositionen avrundas med andra ingredienser som panthenol och sheasmör. Som en del av M2 BEAUTÉ Eye Care-linjen är serumet utformat för att passa sömlöst in i den dagliga rutinen.

  • Särskilt aktivt serum för användning på fransraden
  • Formulering baserad på MDN-komplexet med aktiva ingredienser
  • Kan stödja utseendet på fransarnas täthet och längd
  • Berikad med ingredienser som panthenol och sheasmör

För en uttrycksfull ögonlook kombinerar Black Nano Mascara från M2 BEAUTÉ intensiv färg med utvalda ingredienser. Den djupsvarta texturen täcker varje enskild frans och ger dem visuellt mer densitet och längd. Dess formulering är baserad på en kombination av peptider och acaibärsextrakt. Denna sammansättning kan stödja naturlig ögonfranstillväxt och bidra till att stärka ögonfransarna. Den specialutvecklade borsten möjliggör en exakt applicering från rötterna till topparna utan att klumpa ihop sig. Detta separerar fransarna på ett rent sätt och ger dem en vacker böjning. Resultatet är en definierad och jämn finish som håller hela dagen. Mascaran är designad i en enkel, elegant flaska som avslöjar den svarta texturen genom en transparent del.

    • Ger ett djupt svart, färgintensivt resultat
    • Kan stödja den naturliga tillväxten av ögonfransar
    • Precis separering av fransarna för en definierad finish.
    • Innehåller ett komplex av peptider och acaibärsextrakt.
    • Ger lång stadga utan att klumpa sig
    • .
  • beskrivning

    M2 BEAUTÉ Ögonvård Eyelash Activating Serum 4.00 ml + Ögon Black Nano Mascara 6.00 ml
  • Linje

    Ögonvård
  • Produktserie

    Vård
Detta serum är mycket lätt att använda, precis som en vanlig eyeliner. Applicera det en gång om dagen, helst på kvällen, efter att du har rengjort huden. Börja längst upp på den yttre fransraden. Ett penseldrag räcker. Efter en kort appliceringstid kan du använda dina vanliga vårdprodukter. Enligt tillverkaren kan de första synliga resultaten ses efter 6-8 veckors regelbunden användning.


Applicera mascara från rötterna till topparna i sicksackrörelser. Applicera färg uppifrån och ner. Rulla borsten från rötterna till topparna och forma fransarnas spets uppåt för att skapa böjning.
AQUA, CAPRYLYL GLYCOL, HYDROLYZED GLYCOSAMINOGLYCANS, TRIETHANOLAMINE, C12-15 ALKYL BENZOATE, ACRYLATES / C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, PANTHENOL, SODIUM LACTATE, SODIUM PCA, SODIUM CHLORIDE, BIOTIN, ALCOHOL, HYALURONIC ACID, SODIUM PHOSPHATE, PHENOXYETHANOL, METHYLAMIDO DIHYDRO NORALFAPROSTAL, ARGININE, SODIUM HYALURONATE, ASPARTIC ACID, GLYCINE, ALANINE, SERINE, VALINE, ISOLEUCINE, THREONINE, HISTIDINE, PHENYLALANINE, NORBIMATOPROST, PCA
AQUA, CERA ALBA, CETEARYL ALCOHOL, C12-15 ALKYL BENZOATE, ZEA MAYS STARCH,
HELIANTHUS ANNUUS SEED CERA, GLYCERYL STEARATE SE, PULLULAN, PANTHENOL,
HYDROLYZED COLLAGEN, PHENOXYETHANOL, SODIUM HYALURONATE, COPPER
TRIPEPTIDE-1, SORBITOL, EUTERPE OLERACEA FRUIT EXTRACT, HYDROLYZED SOY
PROTEIN, ARGININE, GLYCINE, GLYCERIN, ACACIA SENEGAL GUM, TOCOPHEROL,
SODIUM HYDROXIDE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, ASCORBYL PALMITATE, RHUS
VERNICIFLUA PEEL CERA, SHOREA ROBUSTA RESIN, TETRASODIUM GLUTAMATE
DIACETATE, TREHALOSE, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, SODIUM
METABISULFITE, CITRIC ACID, CI 77499

Våra kunder säger om Ögonvård

0,0
Betyg 0/5 Stjärnor
(0)
Kundomdömen
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**
Prisad shopping
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.3

3 770 Värderingar

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev