Hämta appen & aktivera push för exklusiva deals!
0
Betyg 0/5 Stjärnor
(0)
Upptäck märke

Artnr. 993863

Laura Mercier Brushes

Finishing Brush
Dela produkt
Våra Höjdpunkter
  • Förväntad leverans med Post Nord Icon
    Förväntad leverans med Post Nordbear 29-05 till láv 30-05
  • Gratis Returfrakt Icon
    Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
  • Fraktfritt Icon
    Fraktfritt
  • Betalningssätt Icon
    Betalningssätt
Gratissampel Icon Välj upp till 2 gratisprover

Finishing Brush från Laura Mercier kännetecknas av sitt sofistikerade duo-fiberhuvud, som har utformats speciellt för de sista detaljerna i sminket. Syntetiska borst i olika längder arbetar tillsammans exakt i detta verktyg för att stödja ett professionellt resultat. Medan de kortare fibrerna på ett tillförlitligt sätt fångar upp och släpper puderpartiklar, säkerställer de längre håren en skonsam och jämn fördelning på huden. Denna specifika design möjliggör varierande täckning, allt från skir till byggbar, beroende på vad du föredrar. Både löst och pressat puder kan appliceras utan ansträngning med detta tillbehör. Den fina graderingen av borsten gör att texturen kan arbetas in i hyn, vilket ger en särskilt jämn och mjuk finish. Visuellt imponerar verktyget med ett svart, glänsande handtag som ligger bekvämt i handen och som bär den karakteristiska vita varumärkesbokstaven. Borsthuvudets form är också idealisk för applicering på större områden som hals och dekolletage. De slitstarka syntetfibrerna är också lätta att sköta eftersom de kan rengöras med milt schampo och varmt vatten.

    • Duo-fiberteknik med syntetiska borst av olika längd
    • Lämplig för applicering av löst och pressat puder
    • Möjliggör varierande täckning från transparent till byggbar
    • Ideal för utblandning i ansiktet, på halsen och dekolletaget
    • Lätt att rengöra och lång livslängd
  • beskrivning

    Finishing Brush
  • Linje

    Brushes
  • Produktserie

    Accessoarer
Krämiga texturer fäster automatiskt på penselns syntetiska fibrer. För att uppnå bästa resultat med pressade puder ska du först trycka in borsten i pudret och sedan lätt på baksidan av handen för att arbeta in texturen i borsten. På så sätt får pudret bättre fäste i borsten och faller inte ut så lätt. Efter att ha knackat bort överflödigt puder applicerar du pudret generöst med knackande rörelser och lätt tryck. Blanda sedan ut efter önskemål.
Håll borsten mellan tummen och långfingret när du sminkar dig, ungefär i mitten av handtaget, men lite närmare borsthuvudet. Använd pekfingret för ytterligare kontroll. För att sudda och diffusera, greppa borsten i änden av skaftet och håll den löst i handen.
Rengör dina borstar med milt schampo och lite vatten om det behövs. Skölj dem sedan noggrant under klart vatten. Om du använder Laura's Brush Cleanser, doppa dem i eller spraya på rengöringsmedlet och ta bort sminket med en pappershandduk. Se till att du alltid plockar upp produkterna i fiberriktningen och återställ borsten till sitt ursprungliga skick sist så att de behåller sin form - vrid, snurra eller torka aldrig mot en hård yta. Lägg dem plant för att torka, ställ dem inte upp och transportera dem separat för att skydda dem under resan.

Våra kunder säger om Brushes

0,0
Betyg 0/5 Stjärnor
(0)
Kundomdömen
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**
Prisad shopping
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.3

3 773 Värderingar

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev