Få 22%** som nyhetsbrevsprenumerant
HemLaliqueParfymer för kvinnorL'AmourEau de Parfum Vaporisateur
5
Betyg 5/5 Stjärnor
(1)

Lalique L'Amour

Eau de Parfum Vaporisateur
Dela produkt
På lager
Artnr.

Våra Höjdpunkter

  • Förväntad leverans med Post Nord Icon
    Förväntad leverans med Post Nordbear 19-12 till láv 20-12
  • Gratis Returfrakt Icon
    Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
  • Fraktfritt Icon
    Fraktfritt
  • Betalningssätt Icon
    Betalningssätt
Gratissampel Icon Välj upp till 2 gratisprover
Lalique L'amour Eau de Parfum Vaporisateur: Denna parfym är en sensuell hyllning till den stigande solens land och en hyllning till kvinnligheten. Vid utformningen av finfördelaren inspirerades formgivarna av den ohämmade kreativiteten hos René Lalique, som bland andra kreativa mästerverk designade fyra magnifika glasdörrar till det japanska kejsarpalatset.

Doften

speglar kvinnans rika sensualitet lika tydligt och mångfacetterat som den reflekterande ytan på en sommarsjö en drömsk junieftermiddag. De frodiga dofterna av tuberos, gardenia och jasmin vilar på en mild men kryddig bas av extrakt från cederträ och mysk. Lätta och flyktiga rosenackord, en antydan till neroli och eterisk bergamott svävar ovanför. Sammantaget omdöme: Med Lalique L'amour Eau de Parfum Vaporisateur köper du en doft för kvinnor som hyllar din kvinnlighet på ett sätt som är lika tydligt som det är diskret.
  • Toppnot

    Bergamott, Neroli, Ros
  • Mellannot

    Gardenia, Jasmin, Tuberos
  • Baskaraktär

    Ceder, Mysk
  • beskrivning

    Eau de Parfum Vaporisateur
  • Linje

    L'Amour
  • Produktserie

    Parfymer för kvinnor
  • karaktär

    feminin, sensuell
  • doftgrupp

    blommig
  • Produktmärkning

    acetonfri, Amoniakfri, Avsedd för känslig hud, fri från paraffin, Glutenfri, Icke-komedogen, Laktosfri, Palmoljefri, silikonfri, Sulfatfri, Utan ftalater, Utan mikroplaster, Utan oljiga ingredienser, utan parabener, Utan pigment- och färgämnen, Utan spår av nötter, Veganskt
Parfum, extrait, intense och eau de toilette i sprayform sprayas på 30 cm avstånd på handlederna, i armvecken, knävecken, på halsen och i dekolletaget.

Ta ett stänk på ditt finger eller en bomullspinne och dutta på örsnibbarna, tinningarna, handlederna, i knävecken, dekolletaget, vristerna och i armvecken.

Olja appliceras droppvis bakom öronen, på handlederna, i hårtopparna eller på kläderna.

Roll-on-parfym appliceras på handlederna, halsen, i dekolletaget, knävecken och armvecken.
ALCOHOL DENAT. , PARFUM (FRAGRANCE) , AQUA (WATER) , BHT , HYDROXYCITRONELLAL , BENZYL SALICYLATE , LIMONENE , LINALOOL , ALPHA-ISOMETHYL IONONE , CITRONELLOL , CITRAL , GERANIOL , ISOEUGENOL , BENZYL BENZOATE

Våra kunder säger om L'Amour

5,0
Betyg 5/5 Stjärnor
(1)
Kundomdömen

Diana A.

Betyg 5/5 Stjärnor

22.07.2015

Mycket bra doft, rekommenderas starkt.

Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.

För henne

* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**
Prisad shopping
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.2

3 739 Värderingar

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev