Prenumerera på vårt nyhetsbrev och spara upp till 150 kr**
5
Betyg 5/5 Stjärnor
(1)

Jo Malone London Myrrh & Tonka Förpackad diffusor

Dela produkt
Upp till 2 gratisprover med varje paket Kostnadsfri retur i upp till 180 dagar

Diffusorn Myrrh & Tonka från Jo Malone London omsluter varje rum i en ädel och varm atmosfär. Doftkompositionen utvecklas runt den hartsartade saften från det namibiska myrra-trädet, som skördas för hand. Denna distinkta doft kompletteras av den milda värmen från mandel och de lyxiga, vaniljliknande accenterna från tonkabönan, som ger doften ett fängslande djup. Scent Surround™-diffusorn har en enkel och elegant design och sprider sin doft jämnt i omgivningen via de 10 medföljande vassrörsstammarna. Efter att pinnarna har satts i tar det cirka 24 till 36 timmar för doften att utvecklas fullt ut och berika rummet under en period på cirka tre till fyra månader.

  • En rumsdoft
  • En rumsdoft med en sammansättning av myrra, mandel och tonkaböna.
  • Innehåller 165 ml för en långvarig doftupplevelse.
  • Ger ett kontinuerligt doftsläpp i ca 3-4 månader.
  • Levereras med doftflaska och 10 vassrör.
  • Enkel, elegant design som smälter in i alla inredningar
    • beskrivning

      Förpackad diffusor
    • Linje

      Myrrh & Tonka
    • Produktserie

      Samlingar
    • Artnr.

      1075024
    • Användningsområde

      Badrum, Hall, Sovrum, Vardagsrum
    Tillsätt vassstammarna i oljan och låt doften utvecklas i 24-36 timmar för en långvarig Scent Surround™-upplevelse. Doften varar i cirka 3 till 4 månader. Diffusorn levereras med 10 vassrör. Vi rekommenderar att du använder alla 10 på en gång för optimal doftspridning.
    TETRAMETHYL ACETYLOCTAHYDRONAPHTHALENES; LINALOOL; CEDROL METHYL ETHER; HELIOTROPINE; ALPHA-ISOMETHYL IONONE; COUMARIN; HYDROXYCITRONELLAL; DIHYDRO PENTAMETHYLINDANONE; LINALYL ACETATE
    • GHS07

    Observera att säkerhetsinformationen kan ändras från tid till annan. Se säkerhetsinformationen på produktförpackningen för den mest uppdaterade informationen. Kan orsaka en allergisk hudreaktion. Skadligt för vattenlevande organismer med långtidseffekter. Förvaras oåtkomligt för barn. Vid hudkontakt, tvätta med tvål och vatten. Om hudirritation uppstår, kontakta läkare. Bortskaffa enligt lokala bestämmelser.

    • Skadliga långtidseffekter för vattenlevande organismer.
    • Uppmärksamhet

      Kan orsaka allergisk hudreaktion.

    Våra kunder säger om Myrrh & Tonka

    5,0
    Betyg 5/5 Stjärnor
    (1)
    Kundomdömen
    parfumdreams
    • Facebook
    • Instagram
    • Tik Tok
    • Youtube
    • Pinterest
    • LinkedIn
    Prenumerera på nyhetsbrevet och spara 150 kr**
    Prisad shopping
    Trustpilot Trustpilot Score

    Trustscore 4.3

    3 780 Värderingar

    parfumdreams App
    • Parfumdreams auf Google Play
    • Parfumdreams im App Store
    **Gäller vid köp över 1 100 kr i appen eller 750 kr online. Fullständiga villkor finns i ditt personliga välkomstmejl.