Spara 20%* på sommarfavoriterna nu

Menu

0 (0)

Emil Élise Melting Lust Eau de Parfum Spray

Dela produkt
På lager
Artnr.
oder direkt mit
Klarna – Betala om 30 dagar (faktura) LogoSwish LogoApplePay LogoMasterCard LogoPayPal Logo
  • Köp På Konto
  • Leverans nom 2-3 dagar
0,0
0
Kundomdömen
* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet

Produktinformation
Toppnot Icon
Toppnot
Benzoin, Elemiträ, Körsbär, Rom
Mellannot Icon
Mellannot
Balsam, Guajakträ, Lavendel, Ros
Baskaraktär Icon
Baskaraktär
Ambra, Mossa, Mysk, Patchouli
beskrivning
Eau de Parfum Spray
Linje
Melting Lust
Produktserie
Unisexdofter
Melting Lust Eau de Parfum Spray från Emil Élise förtrollar med en unik komposition. Från den allra första doften utvecklas en explosion av fräscha, blommiga noter som kombineras harmoniskt med varma, träiga undertoner. Du är nedsänkt i en ocean av förföriska aromer som inspirerar andan och väcker sinnena. Hjärtat i denna eau de parfum-spray är livfullt och inspirerat av avlägsna resor, mystiska platser och okuvliga passioner. Dess bas, djup och långvarig, ger en sensuell upplevelse som dröjer sig kvar länge i minnet. Flakon och doft blir ett och berättar historier om exklusivitet och elegans.

Autentisk parfym för det speciella ögonblicket

I en värld där äkthet blir alltmer sällsynt är den här parfymen en sann ambassadör för sensualitet och sofistikering. Varje droppe förkroppsligar modet att leva sitt eget unika liv och samtidigt vara sann mot sig själv. En doft för alla dem som vill leva det speciella ögonblicket, för alla dem som vill sväva i ett moln av lyx och extravagans. Melting Lust Eau de Parfum Spray by Emil Élise är en upplevelse som inte behöver några ord - den talar för sig själv.
Tillämpning
Parfum, extrait, intense och eau de toilette i sprayform sprayas på 30 cm avstånd på handlederna, i armvecken, knävecken, på halsen och i dekolletaget.

Ta ett stänk på ditt finger eller en bomullspinne och dutta på örsnibbarna, tinningarna, handlederna, i knävecken, dekolletaget, vristerna och i armvecken.

Olja appliceras droppvis bakom öronen, på handlederna, i hårtopparna eller på kläderna.

Roll-on-parfym appliceras på handlederna, halsen, i dekolletaget, knävecken och armvecken.
Innehåller
ALCOHOL DENAT., PARFUM, AQUA, COUMARIN, BENZYL BENZOATE, LIMONENE, EUGENOL, BENZYL CINNAMATE, LINALOOL, BENZYL ALCOHOL.
Varningar
Endast för extern användning
Tillverkare
B-Cos GmbH
Gartenau 11, DE-83471 Berchtesgarden
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn

Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**

Prisad shopping

Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.2

3 553 Värderingar

parfumdreams App

  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store

** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev