Artnr. 98498
Efalock Professional Elektriska apparater
Curls Up locktångVåra Höjdpunkter
- Förväntad leverans med Post Nordvuos 16-02 till maŋ 17-02
- Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
- Fraktfritt
- Betalningssätt
Curls Up locktången från Efalock Professional är utvecklad för exakt formning av lockar och vågor. Dess keramikbelagda värmeelement säkerställer jämn värmefördelning under stylingen. Temperaturen kan ställas in digitalt i steg om 10 grader och når upp till 210 °C, vilket gör att den kan anpassas till olika hårtexturer. Apparatens spets är värmeisolerad för säker hantering. Ett hopfällbart stativ gör att den varma locktången kan förvaras säkert. Den 3 meter långa kabeln med 360° vridbar led ger också en stor rörelseradie. Den finns i olika diametrar, från 11 mm för definierade lockar till 32 mm för mjukare vågor, så att du kan hitta rätt apparat för den look du vill ha.
- Keramikbelagt värmeelement för jämn värmefördelning
- Digitalt justerbar temperatur upp till 210 °C
- Värmeisolerad spets och hopfällbart säkerhetsstativ
- 3 meter lång kabel med 360° vridbar led
- Finns i olika diametrar för olika lockningsstilar
beskrivning
Curls Up locktångLinje
Elektriska apparaterProduktserie
Hårstyling
Dela upp håret. Det är viktigt att sätta upp överhåret, eftersom du börjar locka håret underifrån. Dela även resten av håret i mindre sektioner för att underlätta arbetet. Nu kan du börja: Se till att rulla lika tjocka hårslingor runt locktången för att få ett jämnt resultat.
Fäst hårslingan i topparna och snurra den runt locktången. Håll locken i denna position i cirka 10 till 20 sekunder.
Låt locken svalna i handen. För en mer avslappnad look kan du till sist skaka eller kamma igenom håret.
Fixera resultatet med hårspray eller hårmousse. Med en speciell lockkräm kan du ge definition till dina lockar.
- EFALOCK PROFESSIONAL TOOLS
- P.O. Box 9231, DE-97092 Würzburg
- https://www.efalock.com
- info@efalock.de
Våra kunder säger om Elektriska apparater
Sara Yelgin
03.04.2023
Första och sista ordern!!!! Skicka bara en enhet som inte fungerar????? Mycket irriterande!!!!
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.at.
Mona Sjöholm
23.11.2021
Locktången har för hög lägsta temperatur. Man måste hela tiden öppna och stänga den för att hålla temperatur som inte skadar håret.
Personliga rekommendationer för dig

Efalock Professional
Elektriska apparater
Magic Star Airstyler
549,00 kr 494,10 kr
- 428,22 kr
- 385,40 kr
- 549,00 kr
- 494,10 kr

Efalock Professional
Elektriska apparater
3Style Airstyler
570,00 kr 513,00 kr
- 444,60 kr
- 400,14 kr
- 570,00 kr
- 513,00 kr



















