Strålande vacker i höst – spara 20%* nu!
HemERBEErbePincetter
0 (0)

ERBE Pincetter

pincett, spetsig, 8 cm
Dela produkt
På lager
Artnr.

Våra Höjdpunkter

  • Förväntad leverans med Post Nord Icon
    Förväntad leverans med Post Nordgask 22-10 till duor 23-10
  • Gratis Returfrakt Icon
    Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
  • Fraktfritt Icon
    Fraktfritt
  • Betalningssätt Icon
    Betalningssätt
Gratissampel Icon Välj upp till 2 gratisprover
0,0
(0)
Kundomdömen
* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet

Produktinformation
beskrivning
pincett, spetsig, 8 cm
Linje
Pincetter
Produktserie
Erbe
Becker Manicure har tillverkat saxar, nageltång och pincetter för de högsta kosmetiska kraven sedan 1930. Tillbehören för kosmetik och grooming tillverkas med hjälp av den senaste tekniken och högkvalitativa material. De flesta av tillbehören i Erbe-kollektionen är handgjorda. Dessa högkvalitativa kosmetiska instrument inkluderar även pincetten, spetsig, med en längd på 8 cm.

Spetsig pincett för känsliga kosmetiska ingrepp

Huvudena på den 8 cm långa pincetten är spetsiga så att även de finaste hårstråna och små hudinneslutningar kan tas bort på ett säkert sätt. Kanterna och huvudena är rundade för att förhindra skador. Becker Manicure använder stål för dessa pincetter, som är nickelpläterade i en speciell process. Ytbehandlingen av stålet gör det kosmetiska instrumentet absolut rostfritt. Materialet är exakt bockat, härdat i is och svetsat så att huvudena möts exakt. Genom att svetsa ändarna uppnås också en mycket bra fjädringseffekt. Pincetten från Becker Manicure kan användas för kosmetiska ingrepp och är en oumbärlig hjälpreda i hushållet.
Tillämpning
Pincett för kosmetikasektorn har vanligtvis raka eller lätt fasade greppytor. De tar bort oönskade hårstrån snabbt och effektivt och bör inte saknas i någon kosmetikväska eller vid manikyr och pedikyr. Pincetten är tillverkad av ädelstål och ofta dessutom galvaniserad eller förkromad, och är hållbar och lätt att rengöra.
Tack vare de försänkta handtagen och de ofta räfflade greppytorna kan de enkelt användas av både höger- och vänsterhänta. Och med de olika designerna och färgerna finns inget kvar att önska.
Tillverkare
Becker Manicure GmbH & Co. KG
Friedrich-Wilhelm-Straße 18-22, DE-42655 Solingen
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**
Prisad shopping
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.2

3 654 Värderingar

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Kontant utbetalning är ej möjlig, kan ej kombineras med andra erbjudanden. Gäller t.o.m. 22.10.2025, gäller ej på Sale-artiklar. presentkort, märkena Chanel, Dior, Rituals, Sol de Janeiro och artiklar som refereras till Lyx eller drogerie. Inget minsta beställningsvärde. All typ av kommersiell spridning är förbjuden. Parfümerie Akzente GmbH, VAT-nr DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev