Last-Minute-Santa: Upptäck presentkort nu!
HemERBEErbePincetterPincett, 1/3 guldpläterad, 9 cm
0
Betyg 0/5 Stjärnor
(0)

ERBE Pincetter

Pincett, 1/3 guldpläterad, 9 cm
Dela produkt
På lager
Artnr.

Våra Höjdpunkter

  • Förväntad leverans med Post Nord Icon
    Förväntad leverans med Post Nordvuos 29-12 till maŋ 30-12
  • Gratis Returfrakt Icon
    Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
  • Fraktfritt Icon
    Fraktfritt
  • Betalningssätt Icon
    Betalningssätt
Gratissampel Icon Välj upp till 2 gratisprover

En touch av lyx för pincetten

Pincetten är en av de mest användbara sakerna inom kosmetiken. Den vackra modellen från Becker Manicure är 1/3 guldpläterad och visar att praktiska saker också kan vara snygga! Denna användbara hjälpreda gör ett snyggt intryck på badrumshyllan ovanför tvättstället. Den funktionella och väldesignade pincetten är 9 cm lång och passar perfekt i handen. Den är tillverkad av rostfritt stål, har en räfflad greppyta och är 1/3 guldpläterad upptill. Tack vare det omsorgsfulla utförandet finns det ingen risk för skador.

Pluckring och mycket mer ...

Den vackert formade tångpincetten från Becker Manicure är en praktisk allrounder. De är lämpliga för att plocka ögonbryn och tar även bort oönskade hårstrån från andra områden på nolltid. Sminkning blir ett nöje om du alltid har rätt pincett till hands när du behöver den. Du kan till och med använda den för att försiktigt separera ögonfransar som fastnat, men den 9 cm långa versionen är också till hjälp om du vill ta bort en bomullsrondell från förpackningen eller utföra andra knepiga kosmetiska procedurer.
  • beskrivning

    Pincett, 1/3 guldpläterad, 9 cm
  • Linje

    Pincetter
  • Produktserie

    Erbe
Pincett för kosmetikasektorn har vanligtvis raka eller lätt fasade greppytor. De tar bort oönskade hårstrån snabbt och effektivt och bör inte saknas i någon kosmetikväska eller vid manikyr och pedikyr. Pincetten är tillverkad av ädelstål och ofta dessutom galvaniserad eller förkromad, och är hållbar och lätt att rengöra.
Tack vare de försänkta handtagen och de ofta räfflade greppytorna kan de enkelt användas av både höger- och vänsterhänta. Och med de olika designerna och färgerna finns inget kvar att önska.

Våra kunder säger om Pincetter

0,0
Betyg 0/5 Stjärnor
(0)
Kundomdömen
* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**
Prisad shopping
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.3

3 757 Värderingar

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev