It's our birthday – få 22%* rabatt på många artiklar!
4,8
Betyg 4,8/5 Stjärnor
(5)

Charlotte Meentzen Aqua Minerals

Hyaluron Ögon Roll-On
Dela produkt
På lager
Artnr.

Våra Höjdpunkter

  • Förväntad leverans med Post Nord Icon
    Förväntad leverans med Post Nordbear 31-10 till vuos 03-11
  • Gratis Returfrakt Icon
    Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
  • Fraktfritt Icon
    Fraktfritt
  • Betalningssätt Icon
    Betalningssätt
Gratissampel Icon Välj upp till 2 gratisprover

Produktinformation
beskrivning
Hyaluron Ögon Roll-On
Linje
Aqua Minerals
Produktserie
Vård
hud
normal hy, Torr hy
egenskap
anti-aging, fuktgivande, uppfriskande, uppstramande
Med Aqua Minerals Hyaloron Eye Roll-On från Charlotte Meentzen kan du skämma bort det känsliga ögonområdet så mycket du vill. Den praktiska roll-on fräschar omedelbart upp området runt ögonen och har en utslätande och uppstramande effekt vid regelbunden användning. Hudvårdsproduktens kompatibilitet har naturligtvis bekräftats.

Fräschare ögonområde med färre linjer och rynkor

Aqua Minerals Hyaloron Eye Roll-On från Charlotte Meentzen är uppfriskande ögonvård utan parabener, silikoner, doftämnen, mineraloljekomponenter, PEG eller parfymer. Den innehåller lågmolekylär hyaluronsyra, som aktiverar kollagensyntesen och binder fukt i hudens djupa lager. Samtidigt ger hyaluronsyran intensiv fukt och huden blir mjuk och smidig. Resultatet är en hud som stramas upp från insidan och ut. Ögonvården har också en avsvällande effekt, som stöds av roll-on, eftersom den masserar ögonområdet varje gång den appliceras. Den kylande effekten av roll-on gör att huden känns härligt uppfriskad och närd. Aqua Minerals Hyaluronic Eye Roll-On appliceras flera gånger om dagen efter behov på det känsliga ögonområdet och klappas försiktigt in. Regelbunden användning är nödvändig för optimalt resultat.
Innehåller
Aqua (Water), Pentylene Glycol, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Propylene Glycol, Sodium PCA, Sodium Lactate, Xanthan Gum, Lactic Acid, Fructose, Urea, Glycine, Inositol, Niacinamide
Tillverkare
Charlotte Meentzen
Carl-Eschebach-Str. 10, DE-01454 Radeberg

Våra kunder säger om Aqua Minerals

4,8
Betyg 4,8/5 Stjärnor
(5)
Kundomdömen

bullymama0908

Betyg 5/5 Stjärnor

26.09.2018

En mycket bra ögonroll-on. Den ska appliceras och klappas in. Men jag gör inte det så att den svalkande effekten blir ännu bättre. Ger stor omsorg och fräschar upp ögonen. Speciellt på morgonen.

Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.

För henne

Peachyy

Betyg 4/5 Stjärnor

05.09.2018

Jag är ännu inte säker på om jag har sett en signifikant förbättring, men roll-on har en behaglig kylande effekt och fräschar upp ögonområdet. Man kan också applicera den på morgonen efter rengöring och sedan sminka sig utan att det sätter sig eller något annat, eftersom gelen absorberas lätt. Jag kommer ändå att prova en till först och sedan se vilken jag gillar bäst =)

Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.

För henne

Jana Hammerstein

Betyg 5/5 Stjärnor

17.06.2018

Det bästa ögonvårdssticket jag har provat hittills. Fräscht, svalt och rent, utan de finnar jag får av ögonkrämer.

Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.

Maike N.

Betyg 5/5 Stjärnor

08.06.2018

En härligt svalkande och återfuktande effekt under ögonen.

Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.

Peter W.

Betyg 5/5 Stjärnor

09.11.2015

Enkel att använda och effektiv. Plus ett övertygande pris

Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.

För honom

* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**
Prisad shopping
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.2

3 670 Värderingar

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Kontant utbetalning är ej möjlig, kan ej kombineras med andra erbjudanden. Gäller t.o.m. 31.10.2025, gäller ej på Sale-artiklar. presentkort, märkena Chanel, Dior, Rituals, Sol de Janeiro och artiklar som refereras till Lyx eller drogerie. Inget minsta beställningsvärde. All typ av kommersiell spridning är förbjuden. Parfümerie Akzente GmbH, VAT-nr DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev