Artnr. 236781
BULLFROG HerrdofterSecret Potion N.1
Duschgel för flera användningsområdenVåra Höjdpunkter
- Förväntad leverans med Post Nordduor 12-03 till bear 13-03
- Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
- Fraktfritt
- Betalningssätt
Inspirerad av 1920-talets mystiska aura och de dolda speakeasybarerna erbjuder Bullfrog en mångsidig rengöringslösning. Secret Potion N.1 Multi-Use Shower Gel har utvecklats speciellt för att noggrant rengöra både hår, ansikte och kropp. Denna multifunktionella egenskap gör produkten till en extremt praktisk följeslagare som effektivt kombinerar flera individuella steg i en enda applikation. Tillverkad i Italien förlitar sig varumärket på högkvalitativt utförande och en formel som till stor del är baserad på naturliga ingredienser. Konsistensen är avantgardistisk och mjuk, vilket gör att den löddrar behagligt på våt hud och i håret. Doften Secret Potion N.1 med samma namn utvecklas och har en nostalgisk, karaktärsfull ton som ger ett doftkomplement till rengöringsupplevelsen. Gelen är förpackad i en snygg, mörkbrun flaska som understryker den klassiska barbershopkaraktären med sin slående etikett med en stiliserad groda. Denna allt-i-ett-lösning är ett platsbesparande alternativ både för användning hemma och på resan, till exempel i den kompakta resestorleken. Mild rengöring är möjlig, vilket är anledningen till att gelen kan användas för olika hud- och hårtyper.
- Multifunktionell formula för rengöring av ansikte, hår och kropp
- Karaktäristisk, nostalgisk doft "Secret Potion N.1"
- Högkvalitativ produktion i Italien ("Made in Italy")
- Mjuk konsistens baserad på naturliga ingredienser
- Klassisk flaskdesign i barbershop-stil
beskrivning
Duschgel för flera användningsområden, Secret Potion N.1Linje
HerrdofterProduktserie
Herrdofter
2-i-1-duschgel är en produkt som används för hud och hår. Du behöver alltså inget extra schampo. Ta bara en liten mängd gel, skumma upp den på huden och i håret och skölj av, så är du klar.
En 3-i-1-duschgel tvättar förutom hud och hår även skägget, och används på samma sätt som de andra duschgelprodukterna.
En dusch- och badprodukt passar perfekt, när man inte kan bestämma sig om man vill ta ett bad eller en dusch. För badet räcker det med att hälla en liten mängd under vattenstrålen, sedan är det bara att sänka sig ner i badet och slappna av.
- Förvaras torrt.
- Bullfrog S.R.L.
- via Giorgio e Guido Paglia 1/D, IT-24122 Bergamo
- https://www.bullfrogbarbershop.com


















