Prenumerera på vårt nyhetsbrev och spara upp till 150 kr**

Artnr. 114520

A4 COSMETICSAnsiktsrengöringFACIAL TONIC CLEANSER

Dela produkt
Upp till 2 gratisprover med varje paket Kostnadsfri retur i upp till 180 dagar

En grundlig och samtidigt skonsam rengöring av huden från rester utgör grunden för varje hudvårdsrutin. Med A4 COSMETICS FACIAL TONIC CLEANSER presenterar A4 Cosmetics en lösning som kombinerar rengöring och ansiktsvatten i ett enda steg. Produkten är utformad för att lösa upp smink och partiklar från huden. Eftersom ingen vatten behövs för denna process är toniken idealisk för en enkel användning på morgonen eller kvällen. Den rödaktiga konsistensen bygger på en sammansättning av specifika ingredienser som framhävs på den genomskinliga flaskan. Bland dessa ingår arganstamcellsextrakt och aloe vera, som är en väsentlig del av varumärkets identitet från München. Dessutom har mineraler från Stora barriärrevet samt växtextrakt från spetsväx och mahonia införlivats i formeln. Även aminosyror finns med i ingredienslistan. Tack vare denna blandning kan hudytan se renare och fräschare ut. Den inbyggda pumpdosen möjliggör en precis och hygienisk dosering av vätskan. Efter användning är huden redo för de följande stegen i den dagliga hudvården.

  • Kombinerad 2-i-1-produkt som både rengör och tonar
  • Innehåller arganstamcellsextrakt och aloe vera
  • Berikad med mineraler och aminosyror
  • Tar bort smink och orenheter utan vatten
  • Praktisk pumpflaska för enkel dosering
  • beskrivning

    FACIAL TONIC CLEANSER
  • Linje

    Ansiktsrengöring
  • Produktserie

    ANTI-AGING-ANSIKTSVÅRD
  • hud

    alla hudtyper
  • egenskap

    anti-aging, dermatologiskt testad, fuktgivande, med lång hållbarhet, mjuk, rengörande
  • Produktmärkning

    Clean Beauty, fri från paraffin, silikonfri, Sulfatfri, Utan ftalater, Utan mikroplaster, utan parabener
  • Produkttyp

    Pumpflaska
  • Användningsområde

    Ansikte
Applicera den extra rengöringen och tonern på den tidigare rengjorda huden med hjälp av en bomullspad. Stryk försiktigt över ansiktet. Låt sedan verka – skölj inte av.
AQUA (WATER), ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, GLYCERIN, BETAINE, COCO-GLUCOSIDE, HAMAMELIS VIRGINIANA (WITCH HAZEL) LEAF
WATER, ALCOHOL, SODIUM LACTATE, SODIUM PCA, BENZYL ALCOHOL, MARIS SAL (BARRIER REEF MINERALS), SODIUM BENZOATE, LACTIC ACID,
PLANTAGO LANCEOLATA LEAF EXTRACT, SODIUM SALICYLATE, ARGANIA SPINOSA LEAF CELL EXTRACT, POTASSIUM SORBATE, UREA, MAHONIA
AQUIFOLIUM ROOT EXTRACT, NIACINAMIDE, GLYCINE, INOSITOL, FRUCTOSE, SORBIC ACID, CITRIC ACID

Skriv den första recensionen för Ansiktsrengöring

parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Prenumerera på nyhetsbrevet och spara 150 kr**
Prisad shopping
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.3

3 782 Värderingar

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
**Gäller vid köp över 1 100 kr i appen eller 750 kr online. Fullständiga villkor finns i ditt personliga välkomstmejl.