Midnight Deals: -22%* på Beautyfavoriter
4,5
Betyg 4,51/5 Stjärnor
(70)
Upptäck märke

Artnr. 919253

Narciso Rodriguez NARCISOPoudrée

Eau de Parfum Spray
Dela produkt

Våra Höjdpunkter

  • Förväntad leverans med Post Nord Icon
    Förväntad leverans med Post Nordmaŋ 14-04 till gask 15-04
  • Gratis Returfrakt Icon
    Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
  • Fraktfritt Icon
    Fraktfritt
  • Betalningssätt Icon
    Betalningssätt
Gratissampel Icon Välj upp till 2 gratisprover

NARCISOPoudrée Eau de Parfum Spray från Narciso Rodriguez är en hyllning till feminin elegans. Kompositionen skapades 2016 av parfymören Aurelien Guichard och öppnar med en delikat bukett av bulgarisk ros, Sambac jasmin och apelsinblomma. Den karakteristiska mysken utvecklas i hjärtat av doften och ger parfymen sin omisskännliga värme och djup. Denna centrala not stöds av en bas av träiga accenter som vetiver och cederträ, som subtilt kompletteras av kumarin och patchouli. Samspelet mellan dessa element skapar en mjuk, pudrig doft som skapar en mjuk men sofistikerad aura. Som en del av den ikoniska NARCISO-kollektionen har parfymen en varaktig, finstämd närvaro. Flaskans minimalistiska design understryker skapelsens tidlösa karaktär med sina rena linjer.

    • Pudrig-blommig doftkaraktär med mysk i hjärtat.
    • Sammansättning av bulgarisk ros, jasmin, vetiver och cederträ.
    • En mjuk, feminin doft som förkroppsligar sensuell elegans.
    • Presenteras i en minimalistisk flaska med rena linjer.
  • Toppnot

    Jasmin, Ros
  • Mellannot

    Mysk
  • Baskaraktär

    Ceder, Patchouli, Peppar, Vetiver
  • beskrivning

    Eau de Parfum Spray, Poudrée
  • Linje

    NARCISO
  • Produktserie

    Parfymer för kvinnor
  • doftgrupp

    Pudrig
  • Produktmärkning

    Ej testade på djur
  • Produkttyp

    Spray
Parfum, extrait, intense och eau de toilette i sprayform sprayas på 30 cm avstånd på handlederna, i armvecken, knävecken, på halsen och i dekolletaget.

Ta ett stänk på ditt finger eller en bomullspinne och dutta på örsnibbarna, tinningarna, handlederna, i knävecken, dekolletaget, vristerna och i armvecken.

Olja appliceras droppvis bakom öronen, på handlederna, i hårtopparna eller på kläderna.

Roll-on-parfym appliceras på handlederna, halsen, i dekolletaget, knävecken och armvecken.
ALCOHOL, PARFUM (FRAGRANCE), AQUA (WATER), BENZYL SALICYLATE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, CITRONELLOL, LIMONENE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, HEXYL CINNAMAL, GERANIOL, LINALOOL, HYDROXYCITRONELLAL, FARNESOL, CITRAL, BENZYL BENZOATE, BENZYL ALCOHOL, BHT, CI 17200 (RED 33), CI 19140 (YELLOW 5), CI 60730 (EXT. VIOLET 2)
  • GHS02

Brandfarlig

  • Fara

    Mycket brandfarlig vätska och ånga.
  • BEAUTE PRESTIGE INTERNATIONAL
  • 56/A, RUE DU FAUBOURG SAINT-HONORE, FR-75008 PARIS
  • www.shiseido.de

Våra kunder säger om NARCISO

4,5
Betyg 4,51/5 Stjärnor
(70)
Kundomdömen
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**
Prisad shopping
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.3

3 770 Värderingar

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Kontant utbetalning är ej möjlig, kan ej kombineras med andra erbjudanden. Gäller t.o.m. 09.04.2026, gäller ej på Sale-artiklar. presentkort och artiklar som refereras till Lyx eller drogerie. Inget minsta beställningsvärde. All typ av kommersiell spridning är förbjuden. Parfümerie Akzente GmbH, VAT-nr DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev