Gift the Magic of Beauty – nu 25%* rabatt!
4,8
Betyg 4,76/5 Stjärnor
(59)

GUERLAIN Mon GUERLAIN

Eau de Parfum Spray
Dela produkt
På lager
Artnr.

Våra Höjdpunkter

  • Förväntad leverans med Post Nord Icon
    Förväntad leverans med Post Nordmaŋ 16-12 till gask 17-12
  • Gratis Returfrakt Icon
    Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
  • Fraktfritt Icon
    Fraktfritt
  • Betalningssätt Icon
    Betalningssätt
Gratissampel Icon Välj upp till 2 gratisprover

Mon GUERLAIN Eau de Parfum Spray från GUERLAIN är en komposition som fängslar med sina varma men ändå fräscha fasetter. Denna doft kombinerar speciella råvaror som fransk lavendel från Provence, Sambac jasmin från Indien, australiensisk sandelträ och Tahitensis vanilj. Doften öppnar med en toppnot av äkta lavendel och bergamott, som leder in i ett hjärta av indisk jasmin sambac och iris. En bas av tahitisk vanilj och australiensiskt sandelträ avrundar kreationen och ger den djup. Parfymen presenteras i den ikoniska flaskan "Quadrilobé", vars design påminner om en alkemistflaska och är inspirerad av en fyrklöver. Denna sensuella och feminina doft återspeglar den expertis och passion som har kännetecknat House of Guerlain sedan 1828. Sprayen kan appliceras på handlederna, halsen eller dekolletaget för en optimal doftupplevelse.

  • En doft
  • En doft med varma men ändå fräscha aspekter.
  • Innehåller utsökta råvaror som fransk lavendel och Tahitensis vanilj.
  • Doftnoter av bergamott, jasmin sambac, iris och australiensiskt sandelträ.
  • Fylld i den ikoniska "Quadrilobé"-flaskan.
  • Sensuell och feminin doftkomposition.
  • beskrivning

    Eau de Parfum Spray
  • Linje

    Mon GUERLAIN
  • Produktserie

    Parfymer för kvinnor
  • Produktmärkning

    acetonfri, Amoniakfri, Avsedd för känslig hud, fri från paraffin, Glutenfri, Icke-komedogen, Laktosfri, Palmoljefri, silikonfri, Sulfatfri, Utan ftalater, Utan mikroplaster, utan parabener, Utan spår av nötter, Veganskt
Parfum, extrait, intense och eau de toilette i sprayform sprayas på 30 cm avstånd på handlederna, i armvecken, knävecken, på halsen och i dekolletaget.

Ta ett stänk på ditt finger eller en bomullspinne och dutta på örsnibbarna, tinningarna, handlederna, i knävecken, dekolletaget, vristerna och i armvecken.

Olja appliceras droppvis bakom öronen, på handlederna, i hårtopparna eller på kläderna.

Roll-on-parfym appliceras på handlederna, halsen, i dekolletaget, knävecken och armvecken.
#13864 INGREDIENTS: ALCOHOL • PARFUM (FRAGRANCE) • AQUA (WATER) • LINALOOL • LIMONENE • ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE • COUMARIN • DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE • BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE • BUTYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE • BHT • CITRAL • ANISE ALCOHOL • BENZYL BENZOATE • GERANIOL • BENZYL SALICYLATE • CITRONELLOL • FARNESOL • BENZYL ALCOHOL • ISOEUGENOL • TOCOPHEROL • CI 60730 (EXT. VIOLET 2) • CI 14700 (RED 4) • CI 19140 (YELLOW 5)

FLAMMBAR

Våra kunder säger om Mon GUERLAIN

4,8
Betyg 4,76/5 Stjärnor
(59)
Kundomdömen

Martin R.

Betyg 5/5 Stjärnor

01.08.2025

Mycket fin parfym, intensiv vaniljdoft som håller länge

Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.

För honom

Dani .

Betyg 5/5 Stjärnor

26.06.2023

Den här parfymen är underbar. Den är långvarig och utstrålar en känsla av glädje och lätthet hela dagen. Jag älskar den här parfymen eftersom den för mig personligen inte luktar överväldigande från första stund. Leverans och kvalitet bra som alltid, tack

Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.

Rita Hammann

Betyg 5/5 Stjärnor

18.06.2023

Det är min favoritdoft och passar mig bra!!!

Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.

DC M

Betyg 5/5 Stjärnor

14.06.2023

En av mina favoritdofter sedan lång tid tillbaka. Mycket feminin och elegant. Jag tycker att man kan bära den året runt, men det är ju en smaksak.

Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.

Krisztina L.

Betyg 5/5 Stjärnor

02.06.2023

Den vackraste lavendel-vaniljdoften som finns. Den varar riktigt länge på huden och har en underbar sillage. Mycket feminin, mycket delikat, söt och blommig men inte på något sätt för mycket. Kanske för stark i början men med tiden blir den mildare. Mitt måste ha...

Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.ch.

För henne

* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**
Prisad shopping
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.2

3 738 Värderingar

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Rabatten är direkt avdragen på artikeln och gäller bara på utvalda artiklar. Det behövs ingen kod. Gäller t.o.m. 10.12.2025
** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev